Fotografia Biznesowa

SESJE BIZNESOWE

Czy ? i dlaczego warto wykonać sobie sesję biznesową? Chyba najważniejszym argumentem jest to, że jest to nieodłączny atrybut biznesowy. Prowadzisz firmę? Szukasz pracy? Chcesz się pokazać swojemu przyszłemu kontrahentowi? To właśnie sesja biznesowa jest dla Ciebie. Takie zdjęcie to podstawowa wizytówka oraz ważny motyw w budowaniu pozytywnych relacji z przyszłym klientem. Portret biznesowy bardzo dobrze sprawdzi się w social mediach takich jak  LinkedIn, GoldenLine, Facebook lub publikacjach firmowych.

Często nasi klienci wykorzystują je również do  okładek czasopism branżowych. Świadczysz profesjonalne usługi? To zaopatrz się również w profesjonalne  zdjęcie.

Sesja biznesowa daje dużo możliwości wykorzystania takich zdjęć. Co najważniejsze już wymieniłem, a do czego Ty wykorzystasz takie zdjęcie pozostawiam do własnych rozważań.

Kilka pytań i odpowiedzi najczęściej pojawiających się w wiadomościach e-mail:

Jaki jest koszt takiej sesji i ile otrzymam zdjęć? czyli ile kosztuje sesja wizerunkowa i jaka jest jej cena.

Fotografia biznesowa jest jedną z kategorii sesji portretowych, co raz więcej osób docenia profesjonalne zdjęcie wizerunkowe. Często słyszę, że jedną z decydujących czynników przy wyborze fotografa to zaraz za portfolio jest cena.  Wiem, że wielu fotografów w różnych miastach takich jak Gdynia, Sopot czy okolice Trójmiasta ma różne ceny. I dlatego ja postanowiłem, że stawiam na jakość a nie na ilość.
Warto  jednak sprawdzić, czy za często niskimi kosztami sesji idą również  dobre i na poziomie możliwości fotografa.

Tutaj znajdziesz pełną odpowiedz.

Czy  sesja musi być na szarym tle? 

Oczywiście, że nie ale jednak ciemno tło lepiej się przedstawia niż jasne. Są od tego pewne wyjątki ale to już do omówienia na spotkaniu. Tutaj przykładowa sesja która miała dwa oblicza. Jedno klasyczne a drugie fine art, wejdź i zobacz jak to może wyglądać.

Czy sesja biznesowa może być wykorzystana w innym celu? 

Oczywiście wielu moich klientów używa np. zdjeć typu fine-art do cv lub na media społecznościowe. Tutaj przykład czarno-białej sesji wykonanej na prezent która posłużyła do kontaktu z klientami.

Fotografia biznesowa – sesje wizerunkowe, sesje do CV

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jedną z cech najbardziej cenionych w biznesie jest profesjonalizm. Można budować go na wiele sposobów. Przede wszystkim wiedzą, doświadczeniem, etycznym postępowaniem czy rzetelnością. Niemniej ważna jest również odpowiednia prezencja. Jeśli chcesz kreować swój profesjonalizm od podstaw, musisz mieć świadomość, że jego siła tkwi również w fotografii biznesowej. Dlaczego? Pozwala ona przede wszystkim pokazać ludzką stronę biznesu. Co więcej, to, w jaki sposób prezentujesz się na zdjęciach świadczy o Tobie i Twoich usługach. Jak pokazują liczne badania, zdjęcia z sesji wizerunkowych potrafią przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i kontrahentów, a fotografie z sesji do CV wpływają pozytywnie na odbiór kandydatów na pracowników przez rekruterów. Ponadto fotografie biznesowe sprawdzą się również na portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn, GoldenLine, a także Facebook. I dotyczy to zarówno profili firm, osób szukających pracy, jak i pracodawców.