Fotografia zmysłowa – sensualna

Fotografia sensualna / kobieca / zmysłowa

 

Dawno temu jedna klienta mi powiedziała, że zdjęcia  to najlepszy sposób na zachowanie wspomnień własnego Ja. Ok, nie roztrząsałem tek zdania i jakoś długo do tego nie wracałem. Po latach okazało sie, że jako profesjonalny fotograf, który od wielu lat zajmuje się fotografią  portretową czy aktu daję ludziom możliwość zapamiętania siebie na całe życie. Jest wiele możliwości uwiecznienia siebie na sesji np: zmysłowa sesja kobieca, buduarowa, aktowa, sesja sensualna pary, sesja w plenerze, a nawet ostatnio bardzo modne sesje w domu typu lifestyle. Wszystkie te sesje  mają na celu przekazanie esencji kobiecości, zmysłowości i pewnego poczucia tajemnicy. Takie spotkanie to niezapomniane przeżycie i niezwykła pamiątka, aby w przyszłości powrócić do miłych wspomnień. Sesje w klimacie sensualnym są często wybierane jako wyjątkowy prezent nie tylko dla siebie, ale także dla partnera. To specyficzny typ kobiecego portretu, który eksponuje jej seksowną naturę, podkreśla urodę i przełamuje pewne bariery. Różnicą w fotografii buduarowej, fotografia sensualna czy aktu jest atmosfera, nastrój spotkania i obrazy, które pobudzają zmysły. Profesjonalna fotografia kobieca daje możliwość zobaczenia swojego ciała w inny sposób.

I tutaj chwila przerwy 🙂 Zawsze staram się robić inaczej bo jakoś moje poczucie estetyki nie pozwala mi „normalnie podejść do tematu”.

W ten sposób powstał sensualny projekt kobiecego ciała o nazwie „Piękność w ciemnościach”.

Fotografia sensualna, dlaczego tak?

Sesja kobieca sensualna jest sposobem na pokazanie  siebie we własnej pamięci, przełamaniem swoich wyimaginowanych wad oraz pokazania siebie w innym świetle. Moim zdaniem pozwala oderwać się na chwile o otaczającej nas rzeczywistości i skupieniu własnych myśli tylko na własnym ja.

Na mojej sesji kobiecej nie myślimy o jutrzejszych obowiązkach, problemach, czy nowych zadaniach. W tym momencie myślimy o sobie i pozwalamy być w centrum uwagi, gdzie za chwilę wszytko będzie się wokół was kręcić. Moim zadaniem jest sprawienie, aby w tym momencie czuć się wyjątkowo, zmysłowo po prostu naj w najlepszym wydaniu.

Często wpisując frazy: zmysłowa sesja kobieca, sesja sensualna, sesja kobieca buduarowa czy po prostu zmysłowa sesja aktu widzę te same obrazki, które powtarzają się od lat.

Oczywiście w naszym miejscu, jakim jest Trójmiasto, możemy wybrać sobie wiele miejsc do stworzenia sesji kobiecej. Tak jak każda kobieta jest inna tak każde miejsce daje inne możliwości. Ja jednak mam taką teorię, że aby efekt finalny sesji sensualnej był niesamowity. Potrzeba podejścia innego, indywidualnego oraz spokoju co właśnie daje fotografia w studio. Moja mała pracownia mieści się w Gdańsku:) może to ona jest idealnym miejscem na taką sesję?

Jest wiele jest spojrzeń, na kobiecą zmysłowość. Do każdej sesji podchodzimy indywidualnie, rozmawiamy z Wami jaki efekt finalnie chciałybyście osiągnąć.

Sesja kobieca plenerowa Gdańsk czy sesja zdjęciowa domowa Gdynia ehh…

O co jestem często pytany?

Jak odpowiednio przygotować się do kobiecej sesji zmysłowej/sensualnej?

Co zabrać se sobą, jakie ubrania będą  potrzebne do sesji zdjęciowej. 

Klasyczne sesje buduarowe to zdjęcia przedstawiające kobiety  w bieliźnie lub tak sfotografowanej, aby odpowiadało to nagości zakrytej.  Nie ma na to jednej reguły i wszytko możemy dobrać indywidualnie.

Czy są jakieś inne rodzaje sesji sensualnej? 

Zdań jest tyle, co ludzi 🙂 widywałem już różne pomysły. Wszystko zależy od modelki, co chce osiągnąć.

Powyżej przykład, że w tym samym miejscu mogę wykonać klasyczne kadry w moim ciemnym stylu a poniżej już bardziej brudnej analogowe spojrzenie z igraszką zmysłów.

Sprawdź sesję w kobiecym projekcie In the dark

 

 

Czym różni się sesja buduarowa lub buduarowa od Twojego projektu. 

Dobre pytanie, odpowiedz jest bardzo prosta… mój jest wyjątkowy. 

Jest robiony niemal w całkowitych ciemnościach, co daje pewną swobodę pozowania a do tego ma na celu pokazać ciało kobiety w wyjątkowy sposób. 

 Czy mężczyzna jako fotograf będzie odpowiednim wyborem.

Na to pytanie nie odpowiem. Są panie, które wolą być fotografowane przez mężczyzn, ale są te, które wolą przez kobiety. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi.

 Nie wiem, czy będę umiała pozować do sesji aktu.

Nie musisz umieć. Ponieważ zarys sesji wysyłam przed zdjęciami i z tego zarysu zobaczysz, co będziemy robić.

Mam głowę pełną pomysłów i na pewno coś wspólnie wymyślimy 🙂 

 Może jednak warto wybrać sesję w plenerze? Dlaczego studio? 

Można w plenerze, ale to polecam bardzo odważnym osobom. Studio fotograficzne do sesji typu nagość zakryta, akt jest bezpieczniejsze.

 Czy jest możliwość wykonania sesji kobiecej w moim domu?  

Oczywiście nie ma tutaj z tym problemu. Jeśli modelka może przy tym czuć się pewniej to jak najbardziej.

 Czy przy sesji aktowej możemy również zrobić nagość zakrytą? 

Tak, nie ma z tym problemu. Przy jednej sesji możemy wykonać pełen zakres od typowego buduaru po akt. 

 Czy zdjęcia typu akt będą publikowane?   –  czy w studio będą inne osoby? 

Nie, jeśli nie wyrażasz zgody to nie ma możliwości publikacji. Nie wystawiam nigdzie takich zdjęć mało tego jeśli oferuję wydruki i to w zaufanej pracowni, z którą współpracuję od lat.  Co do innych osób to kwestia do ustalenia i własnych preferencji. 

Czy coś jeszcze powinnam wiedzieć na temat sesji ? Czy jest możliwość wykonania sesji sensualnej z partnerem / mężem ?

Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć w wiadomościach bezpośrednich. 

Oczywiście, że możemy wykonać sesję sensualną / buduarową czy nagości zakrytej w duecie. 

Napisz co ciebie interesuję a ja postaram się odpowiedzieć

Jak się  przygotować do zmysłowej kobiecej sesji buduarowej,?

 

1 – Na pierwszym miejscu stawiam odpoczynek. 

Postaraj się przed dniem, w którym mamy wykonać sesję kobiecą odpowiednio się wyspać. Idź wcześniej spać, nie czytaj ulubionej książki z winem w ręku. Pamiętaj, że zdrowy sen jest najlepszym doradcą dla naszej cery oraz ciała.  Postaraj się nie iść do mnie jak na ścięcie to tylko fotografia sensualna:). Nie ma czym się stresowa dzień sesji kobiecej, ma być wyjątkowy więc niech dobry nastrój towarzyszy ci na samą myśl o sesji buduarowej. Ważna sprawa to nie rób niepotrzebnych maseczek czy pilingów na skórę. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie, to tylko zaowocuje na sesji.

2 – Daj sobie czas.

Nie umawiaj spotkań czy ważnych spraw, aby nie czuć ich oddechu na karku. Sesja trwa od 1 do nawet 3 godzin i lepiej, abyś była w pełni rozluźniona, a nie myślała o tym, co musisz jeszcze załatwić.

3 – czy miejscem sesji musi być studio

Tak ,jeśli ma to być mój projekt „ in dark” w przypadku sesji klasycznych buduarowych możemy wykonać sesję  w twoim domu, wynajętym apartamencie oraz  plenerze.

4 – Profesjonalny makijaż oraz super fryzura.

I tak i nie:)

Wszystko zależy od typu sesji. Przy fotografii aktu gdzie bazujemy na światło cieniu makijaż czy fryzura nie grają pierwszych skrzypiec. Mój projekt in dark lub sesja buduarowa potrzebuje już dobrze wykonanego makijażu oraz fryzury. Pramiętaj, że jest to pamiątka na całe życie.

Fotografia sensualna przygotowania do sesji, co spakować na sesję w studio? 

Dobrany ubiór lub dodatki do ciała.

Najlepiej przygotować  sobie różne stylizacje, dzięki którym będziesz mogła zaprezentować się od delikatnej kobiecej strony po mocną aktową ekspresję. Myślę, że tak 2-3 stylizacje będą super. Pamiętaj, że same szpilki to już jedna stylizacja.

Najczęściej klientki zabierają ze sobą  najlepszą bieliznę, jedno lub dwuczęściowa, szlafrok, paski, halki, podwiązki, gorset, body najlepiej koronkowe.  

Nie zapomnij o butach np. szpilkach, ale to zależy już od tematyki sesji. Pamietaj, aby przed sesją nie zakładać bardzo obcisłych ubrań oraz bielizny, bo pozostawiają ślady na skórze. Ciężko potem to zakryć jak mamy zrobić np na końcu sesję  w klimacie aktu.

Sesja w klimacie nagości zakrytej tutaj sprawdzą się jednolitym kolorze ubrania najlepiej bez napisów czy wzorów. Moim ulubionym jest klasyka w postaci czerni lub bieli, ale nie stronię od szarości, błękitnych dżinsów, grubych swetrów w beże czy pastele. Piękne zwiewne sukienki czy żakiety tez będą miłym akcentem.

Czego unikać co zrobić dobrze w.

1 –  jeśli ma być depilacja to pamiętaj, o niej nie na 8 godzin przed sesją. Jeśli masz delikatne ciało skłonne do podrażnień to zadbaj o to z odpowiednim wyprzedzeniem.

2 – solarium-unikaj proszę solarium na 2-3 dni przed sesją najlepiej zrób to min 7 dni przed.

3 – fryzura  / farbowanie. Jeśli zmienisz kolor na ciemniejszy lub po prostu włosy są farbowane w odcienie czerni to proszę zrób to również 5-6 dni przed, aby na skórze było widocznych podrażnień lub śladów farby.

4 – stopy oraz dłonie tu chyba nie trzeba się rozpisywać. Dłonie i stopy są często bardzo ważnym elementem takiej sesji więc przy sesji buduarowej pamiętaj o zadbaniu o nie.

Moja praca jako fotografa podczas zmysłowej sesji kobiecej /sensualnej.

W wiadomości e-mail ustalamy ogólny zamysł sesji tak, aby spełnił Twoje oczekiwania.

Czy ma być to sesja buduarowa, aktowa, sensualna to już ustalimy indywidualnie. Ważne jest, aby sesja podkreśliła twoją kobiecość.

Pamiętaj, że zdjęcia te będą pamiątką na całe życie. Jeśli ma to być prezent dla bliskiej osoby, to warto podpytać jaki klimat sesji odpowiada.

Jeśli czujesz się niepewnie co do swojej osoby, lub możliwości bycia dobrze sfotografowaną odłóż obawy na bok. Pomogę wydobyć naturalne piękno, zmysłowość lub drapieżną naturę, jeśli będzie potrzeba.  Fotografia kobieca jest dla mnie zawsze bardzo inspirująca i każdą sesję tego typu traktuję indywidualnie.

Czy fotografia kobieca,  fotografia sensualna może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby na rocznicę ślubu, a może nawet przedślubnym prezentem? Tak!
Jeśli dotarłeś do tego punktu, to oznacza, że już tylko mały krok dzieli cię od takiej sesji-umów się na spotkanie ?