Jak przygotować się do sesji biznesowej

Przygotowanie do sesji biznesowej to już dobra podstawa dalszych działań bo warto zainwestować w siebie i swój wizerunek. 
Żyjemy w czasach, kiedy dobre zdjęcie  jest bardzo ważnym motywem budowania marki nie tylko w internecie.
Dobór stylizacji może sporo o nas powiedzieć. Na szczęście bardzo formalne stylizacje w zdjęciach biznesowych odchodzą do lamusa:) dzięki czemu strój casualowy  jest również dobrze widziany przez osoby na wyższych stanowiskach

Zanim jednak spotkamy się w naszej pracowni lub plenerze ( ew. siedzibie firmy )  zastanówcie się jaki przekaz ma mieć Wasze zdjęcie.


 Ma zbudować dystans? przełamywać lody? czy pokazać relacje z klientem albo emocje związane z zawodem.
Biznesowa sesja wizerunkowa jest idealna , jeśli potraktujesz to jako dobrą zabawę. Przeznacz na taką sesję ok 1-2h abyśmy mogli wspólnie stworzyć ciekawy materiał. Oprócz pozowanych zdjęć w studio tworzymy również zdjęcia biurowe które obecnie nazywane są fotografia typu lifestyle. Możemy bez problemu wybrać dowolną lokalizację która nie koniecznie musi się kojarzyć z Twoim miejscem pracy.

Zapoznaj się  z tym krótkim poradnikiem jak przygotować się do sesji biznesowej.
 Mamy nadzieje że dzięki naszym wskazówkom i dobremu przygotowaniu uda się zrobić perfekcyjne zdjęcia.

Przygotuj sobie dwa zestawy ubrań. Ważne aby to były ubrania w których wyglądasz dasz i czujesz się dobrze. Dla nas jak i dla Ciebie ważna jest swoboda która przełoży się na dobry materiał. Pomyśl o dodatkach takich które podkreślą stanowisko lub markę którą reprezentujesz. Zabierz wszystkie rekwizyty, które uważasz że są związane z Twoja pracą, pasją lub zainteresowaniami. Jeśli sądzisz, że potrzebujesz pomocy stylisty, to Patrycja jest tutaj do Waszej dyspozycji.

Należy pamiętać że zdjęcia biznesowe powinny być prawdziwe i przedstawiać Ciebie jako autentyczną osobę a nie sztuczny produkt. 
Pierwsze wrażenie na stronie www czy w CV będzie tym którego nie da się już wymazać z pamięci. 
Spraw aby każdy detal był dopasowany i spójny z tym co robisz. Dobre i profesjonalne zdjęcie biznesowe to takie które zatrzyma na chwilę oglądającego i przekaże pozytywne emocje.

Podsumowują co trzeba przygotować do sesji biznesowej:

– wybrać stylizacje naturalne i wygodne
– fotografia portretowa to nasze pierwsze wrażenie które zapadnie w głowę przyszłemu pracodawcy lub klientowi dlatego unikamy pstrokatych wzorów.
– na zdjęciach dobrze wychodzą kontrastowe kolory. Tak jak granatowa marynarka i biała koszula.
– stylizacje muszą być dobrze dopasowane do sylwetki
– warto pomyśleć o dodatkach jak na przykład zegarek, okulary
– w miarę możliwości zabierzcie na sesję więcej ubrań, na miejscu wspólnie wybierzemy te najodpowiedniejsze.

To tyle….
Zapraszamy na sesje:)